Skip to content

Magia Origami

Odkryj Magię Origami

„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia” – słowa Zulal Ayture-Shelle idealnie oddają esencję tej fascynującej sztuki składania papieru. Nasze koło origami jest miejscem, gdzie uczniowie mogą zanurzyć się w tym niezwykłym świecie, ucząc się nie tylko precyzji i dokładności, ale również rozwijając swoje zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia prowadzone są w atmosferze kreatywności i zabawy, co sprawia, że każde spotkanie to nowa przygoda w świecie sztuki i geometrii.

Celem naszego koła jest nie tylko nauczenie uczestników technik origami, ale również pokazanie, jak przez składanie papieru można lepiej zrozumieć matematykę i geometrię. Origami to nie tylko sztuka, to również sposób na rozwijanie logicznego myślenia i systematyczności. Nasze zajęcia są zaprojektowane tak, aby każdy uczestnik, niezależnie od poziomu zaawansowania, mógł czerpać radość z tworzenia i odkrywać nowe, nieznane dotąd obszary swoich umiejętności.

Zajęcia Koła Origami

Zajęcia koła origami odbywają się w poniedziałki w godzinach od 14:10 do 15:45, co najmniej dwa razy w miesiącu. To idealna okazja, aby oderwać się od codziennej rutyny i zanurzyć w świecie, gdzie papier staje się medium do wyrażania siebie i eksplorowania nieskończonych możliwości kreatywnego myślenia. Pod kierunkiem Pani Grażyny Trojan, opiekuna koła, uczestnicy mają szansę nauczyć się różnorodnych technik składania, od prostych modeli dla początkujących po skomplikowane struktury, które zachwycą nawet zaawansowanych miłośników origami.

Nasze spotkania to nie tylko nauka i praktyka, ale również czas na wymianę doświadczeń i pomysłów między uczestnikami. Wspólne tworzenie jest nie tylko doskonałą okazją do rozwijania umiejętności manualnych, ale także sprzyja budowaniu relacji i współpracy. Origami uczy cierpliwości i koncentracji, a efekty pracy naszych uczniów często przekraczają ich najśmielsze oczekiwania, dostarczając im ogromnej satysfakcji i poczucia osiągnięcia.

Korzyści z Nauki Origami

Origami to nie tylko sztuka składania papieru, to również doskonały sposób na rozwijanie wielu ważnych umiejętności i kompetencji. Przez pracę z papierem uczniowie uczą się logicznego myślenia, systematyczności i dokładności, co ma bezpośrednie przełożenie na ich wyniki w nauce, zwłaszcza w matematyce. Dodatkowo, zajęcia origami rozwijają zdolności manualne, co jest nieocenione w wielu aspektach życia codziennego i przyszłej pracy zawodowej.

Ale to nie wszystko. Origami to również doskonały sposób na badanie geometrii płaskiej i przestrzennej. Uczestnicy naszych zajęć uczą się posługiwać językiem matematycznym w praktyce, co znacząco ułatwia zrozumienie abstrakcyjnych pojęć geometrycznych. Praca z origami rozwija wyobraźnię przestrzenną i mobilizuje do twórczego myślenia, otwierając umysł na nowe sposoby rozwiązywania problemów.

teaching child world geography 928637
boy teen schoolboy anger angry 2736659

Dołącz do Nas

Jeśli jesteś uczniem naszej szkoły i chciałbyś dołączyć do koła origami, serdecznie zapraszamy! Niezależnie od tego, czy już wcześniej miałeś styczność z origami, czy jesteś kompletnym nowicjuszem, nasze koło jest otwarte dla każdego, kto chce odkryć radość tworzenia i zgłębić tajniki tej fascynującej sztuki. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z opiekunem koła – Panią Grażyną Trojan. Razem odkryjemy, jak papier może stać się bramą do świata pełnego kreatywności, nauki i zabawy.